'Van Baalen niet uit Nicaragua gezet'

ANP op 13 november '09, 15:30, bijgewerkt 13 november '09, 16:36
Hans van Baalen (ANP)

DEN HAAG - De regering van Nicaragua ontkent dat VVD-Europarlementslid Hans van Baalen het land is uitgezet, zoals hij zelf donderdag had gemeld.

Dat blijkt uit navraag door de Nederlandse ambassade, meldde het ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag.

Van Baalen maakt momenteel een rondreis door Midden-Amerika. Hij uitte in Nicaragua zware kritiek op president Daniel Ortega, die te weinig zou doen tegen corruptie. Dat leidde tot een woede-uitbarsting van onderminister van Buitenlandse Zaken Manuel Coronel Kautz. Hij verweet Van Baalen ‘inmenging in binnenlandse aangelegenheden’ en noemde Nederland ‘een schijtland’ .

Excuses

‘Nicaragua heeft per diplomatieke nota officieel excuses gemaakt voor deze zeer ongelukkige uitlatingen, en respect betuigd aan het volk en de regering van Nederland,’ aldus minister Maxime Verhagen (Buitenlandse Zaken).

Van Baalen zei in een reactie dat beide onderministers van Buitenlandse Zaken op een persconferentie hebben verklaard dat hij zou worden uitgewezen ‘De Nicaraguaanse media hebben dat ook zo gemeld. Ik vond het al merkwaardig dat ik niet was opgepakt en op het eerste het beste vliegtuig werd gezet’, stelt de VVD'er. ‘Deze actie was duidelijk een grote show gericht op het binnenlands publiek.’

Angstig

Dat de regering nu ontkent dat Van Baalen is uitgewezen, toont volgens hem dat de regerende politici in Nicaragua ‘duidelijk niet weten waar ze mee bezig zijn’. Volgens hem zijn ze angstig omdat de VVD'er de liberale partijen in het land heeft verenigd waardoor de regeringspartij de verkiezingen zou kunnen verliezen.

Het Europarlementslid, die ook voorzitter is van de internationale federatie van liberale partijen, wil binnen zes maanden terugkeren in Nicaragua. Hij is nu in Costa Rica en vertrekt vandaar uit naar Honduras.

Stuur dit artikel door
Plaats artikel op MSN Reporter
Plaats artikel op Linkedin
Plaats artikel op Facebook
Plaats artikel op NuJIJ
Plaats artikel op Hyves
Bewaar op Delicious
Plaats artikel op Twitter
E-mail
Printversie
POPULAIR